×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Saturday, 23 September , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر

به گزارش سیمای اقتصادی به نقل از کالاخبر ، ۵ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۶۶۲ ورق بهادار مبتنی بر کالا به ارزش ۲۶۳ میلیارد و ۲۴۸ میلیون تومان در بازار گواهی سپرده کالایی در بورس کالا در هفته گذشته معامله شد. در هفته منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ بیش از ۵۶۵ هزار و ۷۰۰ گواهی سپرده تمام سکه طلا به ارزش ۱۵۶ میلیارد تومان منعقد شد. در جریان معاملات هفته گذشته، ۹۷ هزار و ۷۵ اوراق گواهی سپرده شمش طلا در حالی منعقد شد که این دارایی پایه ارزش ۲۹ ...

به گزارش سیمای اقتصادی به نقل از کالاخبر ، بورس کالای ایران برترین های بورس کالا در هفته منتهی به ۳۱ شهریور را براساس ارزش فروش شرکت ها در بازار فیزیکی اعلام کرد. جزییات رتبه‌بندی جایگاه شرکت ها از لحاظ فروش به شرح زیر است: فولاد مبارکه اصفهان (#فولاد) با ثبت معامله ۳۶۴ هزار و ۳۳۰ تن ورق گرم، ورق سرد خودرو و لوازم خانگی، تختال و ورق گالوانیزه به ارزش ۱۰ هزار و ۱۴۷ میلیارد تومان در رتبه نخست ایستاد. توسعه آهن و فولاد گل ...

به گزارش سیمای اقتصادی به نقل از کالاخبر ، رئیس اداره ناظران و امور تالارهای بورس کالای ایران شب گذشته در گفتگوی ویژه خبری گفت: در سال گذشته حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان معاملات به صورت تسویه اعتباری بود که در شش ماه امسال از مجموع معاملاتی که در حوزه محصولات پتروشیمی صورت گرفته؛ بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان قابلیت تسویه به صورت اعتباری برای خریداران فراهم شده است. حمیدرضا رحمنی؛ رئیس اداره ناظران و امور تالارهای بورس ...

ساز و کار سامانه مؤدیان برای ساده تر شدن تمکین مالیاتی تامین شده است
22 سپتامبر 2023

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه سامانه مؤدیان موجب تسهیل بسیاری از فرآیند‌ها در حوزه مالیات ستانی خواهد شد، گفت: ساز و کار سامانه مؤدیان برای ساده تر شدن تمکین مالیاتی تامین شده است.

قرارداد بلندمدت، اوراق سلف ارزی و قرارداد آتی فولاد، ۳ اقدام توسعه ای بورس کالا
18 سپتامبر 2023

مدیرعامل بورس کالای ایران در نخستین همایش تاب آوری در صنعت فولاد گفت: رونق قراردادهای بلندمدت برای تسهیل تامین مواد اولیه تولید، راه اندازی اوراق سلف ارزی با همکاری صندوق توسعه ملی برای تامین مالی صنایع و راه اندازی قراردادهای آتی فولاد همچون بورس های کالایی دنیا از جمله اقدامات توسعه ای بورس کالا به شمار می رود.

عزم سازمان امور مالیاتی کشور در شناسایی خانه‌های لوکس
18 سپتامبر 2023

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور در راستای اجرای قانون اخذ مالیات از خانه‌های لوکس از شناسایی ۱۱۰ هزار خانه لوکس در تهران خبر داد.

معامله یک میلیون تن محصول در بورس کالا
17 سپتامبر 2023

یک میلیون و ۶۷ هزار تن انواع کالا و محصول در بازار فیزیکی بورس کالا دادوستد شد. بیشترین حجم معاملات برای تالار صنعتی و تالار سیمان بود.

یک تن و ۱۳۹ کیلوگرم شمش طلا در بورس کالا معامله شد
15 سپتامبر 2023

آمارها نشان می دهد از ابتدای راه اندازی معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالای ایران که به تاریخ ۱۸ اسفندماه سال گذشته برمی گردد تا ۲۱ شهریور امسال، یک تن و ۱۳۹ کیلوگرم شمش طلا در قالب ۱۱.۳ میلیون اوراق مبتنی بر کالا به ارزش ۳ هزار و ۷۹۹ میلیارد تومان معامله شد که امکان ورود سرمایه‌گذاران خُرد با حدود ۳۰۰ هزار تومان در این معاملات، یکی از جذابیت های این ابزار طلایی بورس کالاست.

زمان‌بندی جدید عرضه در بورس کالا
15 سپتامبر 2023

بورس کالا با توجه به تعطیلی روز شنبه هفته آینده (۲۵ شهریور)، زمان‌بندی جدید عرضه محصول‌ها در هفته منتهی به ۲۹ شهریور را اعلام کرد.

حذف رانت بازار از طریق ایجاد بازار رقابتی در بورس کالا
11 سپتامبر 2023

سیمای اقتصادی:محمدرضا میرتاج‌الدینی گفت: بورس کالا به سبب ایجاد بستر مناسب برای تعیین نرخ بر اساس عرضه و تقاضا و ایجاد یک فضای رقابتی مانع از ایجاد رانت در بازار محصولات تولیدی همچون فولاد، سیمان، پتروشیمی و … شده است.

۴۰۶هزار تن محصول در بورس کالا معامله شد
11 سپتامبر 2023

۴۰۶ هزار تن انواع کالا و محصول در بازار فیزیکی بورس کالا امروز دادوستد شد. بیشترین حجم معامله برای تالار صنعتی به میزان ۱۶۳ هزار تن بود.

آغاز خروج تقاضای سوداگرانه از بازار محصولات پتروشیمی/ تصمیم بانک مرکزی، دلالان را حذف کرد
10 سپتامبر 2023

تنها یک هفته پس از اجرای مصوبه جدید ارزی دولت و محاسبه قیمت پایه محصولات بر مبنای نرخ دلار مرکز مبادله، تقاضا و نسبت معامله به عرضه برخی محصولات پتروشیمی به کمترین میزان طی یک سال گذشته رسیده که این امر نشان می‌دهد، تقاضای سوداگرانه‌ای در بازار پتروشیمی در حال کنار رفتن است و تیر دولت برای حذف رانت به هدف اصابت کرده است.

معامله ۲۸ هزار قرارداد آتی در بورس کالا
09 سپتامبر 2023

بررسی معاملات هفتگی بازار قراردادهای آتی در بورس کالای ایران نشان می دهد ۲۸ هزار و ۴۴۱ قرارداد به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان در هفته منتهی به ۱۷ شهریور منعقد شد. قرارداد آتی زعفران به لحاظ حجم و صندوق طلا از نظر ارزش معاملات رتبه نخست بازار قراردادهای آتی را به دست آوردند.